Virus Sušenka (Dejmi | Susenka.862 | Susenka)

http://web.archive.org/web/20080323075214/http://www.virus-database.com/description/4128-susenka.862.html

Susenka.862
It is a dangerous memory resident parasitic virus. It hooks INT 21h and writes itself to the end of .COM files that are executed. Since September, 1993 it also hooks INT 9 (keyboard) and INT 1Ch (timer) and sometimes displays the message:
“Dej mi susenku”
and then waits for the answer “susenka”. On Saturday, 14th it erases the hard drive sectors.

 

https://cs.wikipedia.org/wiki/Susenka

(cz) Susenka

Susenka je počítačový virus. Jeho název pochází z českého slova sušenka bez diakritiky. Je také znám pod jmény Susenka.862 nebo Dejmi. Napadá počítače s operačním systémem MS-DOS. Zřejmě byl vytvořen Čechem, protože relativně vtipně komunikuje s uživatelem česky.

Virus běží jako rezidentní program a napadá spustitelné soubory COM při jejich spuštění. Neklamnou známkou napadení je prodloužení tohoto souboru o 862 bytů. Při zavedení do paměti si virus zjistí, zda už proběhlo září 1993. Pokud ano, nainstaluje vlastní obsluhu přerušení systémového časovače (INT 1Ch) a klávesnice (INT 9). Díky tomu je pak schopen jednou za čas zastavit uživatelovu práci a napsat mu na obrazovku text „Dej mi susenku“. Pokud uživatel napíše susenka, virus umožní uživateli pokračovat v jeho práci. Pokud virus zjistí, že je 14. den v měsíci a zároveň pátek, přepíše MBR pevného disku, čímž znemožní jeho příští start.

 

Someone made a more recent version for Windows.
Download Sušenka.rar

susenka

 

Talking about cookies… Have you played Cookie Clicker?

Tagged with: ,

Leave a Reply

Your email address will not be published.